Március 15-ei megemlékezés a tinnyei Magvető Református Óvodában.

Minden nemzet a múltjából építkezik, ahogyan a magyar is. Történelmi nagyjaink példaként kell ,hogy álljanak a kis gyermekpalánták előtt is.


 Református óvodaként is fontosnak tartjuk a gyermekek nemzeti indentitásának erősítését. Könnyebb élménnyé ,megérezhetővé tenni ha eljátszhatják,a hozzájuk közel vihető eseményeket. Igyekeztünk az egész hetet az ünnep köré tervezni.Képeket nézegettünk a forradalomról, a földgömbön megnéztük hol van Magyarország. Beszélgettünk anyanyelvünkről,arról hogy Magyarország a mi hazánk,és Tinnyén élünk. Festettünk zászlót ,a fiúkkal csákót,a lányokkal pártát díszìtettünk. Várról ,katonákról szóló játékokat játszottunk. Beszélgettünk Kossuth Lajosról és Petőfi Sándorról. Természetesen a vers és dal tanulás sem maradhatott el. Az ünnep napján nemcsak a gyerekek, hanem az egész óvoda ünneplőbe öltözött.
        Asbóth Ildikó