Heti Biztatás

Adj Istennek és magadnak 5 percet az életedből! Ez Lélekben Tartó! Olvasd el az Igét és mond el az imádságot.

Az ünnep utolsó nagy napján felállt Jézus, és így kiáltott: Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám, és igyék! Aki hisz énbennem, ahogy az Írás mondta, annak belsejéből élő víz folyamai ömlenek. (Jn. 7, 37-38)

Atyám, ma reggel is elcsendesedem és ebben a csendben jövök hozzád. Veled akarok eltölteni néhány percet. Szükségem van a gyógyító erődre, szeretetedre, arra, hogy szavad ezen a reggelen új életet teremtsen, formáljon a régi életem helyén. Most lerakom a terheimet azzal a bizalommal, hogy a Te kegyelmed elég a megújuláshoz. Kérlek bocsátsd meg, hogy annyiszor elfeledkezem hét közben a Te erődről, kegyelmedről, ami megtart. Jézusom, köszönöm, hogy Te ma is hangosan kiáltasz, hogy hozzád lépjek és tőled kérjek új életet. Te oltani tudod életszomjamat. Veled kiteljesedik emberi életem. Benned ma reggel is növekedésre találok.  Kérlek áldd meg az előttem álló hetet. Add, hogy mindennap felismerjem keresztény küldetésemet és aszerint tudjak élni és cselekedni. Kérlek, így légy a családommal, annak minden tagjával ezen a héten is, küld el nekik is a Szentlelkedet, érintsd meg, és erősítsed, bátorítsad őket minden nap ebben az évben is. Légy a gyülekezetemmel ezzel a kicsiny családommal is, érintsd meg minden egyes tagját a szívén és lelkén, adj növekedést lélekben, hitben, lélekszámban, elköteleződésben.  Emlékeztess mindennap arra, hogy Te velünk vagy egyen egyenként mindig. Kérlek így adj békességet, szabadulást és örömöt a világnak és az emberekben. Ámen