Heti Biztatás

Adj Istennek és magadnak 5 percet az életedből! Ez Lélekben Tartó! Olvasd el az Igét és mond el az imádságot.

Nem hagylak titeket árván, eljövök hozzátok. Még egy kis idő, és a világ többé nem lát engem, de ti megláttok, mert én élek, és ti is élni fogtok. (Jn. 14, 18-19)

Jézusom, köszönöm, hogy itt vagy ma is, velem és mellettem. Segíts megérkeznem a Te jelenlétedbe, ebben a néhány percben. Elkezdődött a böjt. Kérlek segíts, hogy a böjti lemondásom a koncentrációban segítsen. Tudom, hogy te be akarod tölteni az életemet. Segíts, hogy helyet tudjak készíteni az életemben a számodra. És nem csak az életemben, a szavaimban, a reménységemben, cselekedeteimben. Találj otthonra ebben az időben nálam, ne maradj életem perifériáján, gyerekkori emlékeimben. Légy otthon nálam, hiszen te mondtad, ígérted: „és elmegyünk hozzá és nála maradunk”. Kérlek töltsd be a szívemet, életemet önmagaddal, járd át egészen lényemet jelenléted csodájával, ezért töltsél el Szentlelkeddel. Kérlek, így légy a családommal, annak minden tagjával ezen a héten is, küld el nekik is a Szentlelkedet, érintsd meg, és erősítsed, bátorítsad őket minden nap ebben az évben is. Légy a gyülekezetemmel ezzel a kicsiny családommal is, érintsd meg minden egyes tagját a szívén és lelkén, adj növekedést lélekben, hitben, lélekszámban, elköteleződésben.  Áldd meg az óvodánkat, az oda járó gyermekeket a családjaikat és az ott dolgozó pedagógusokat, dadusokat. Emlékeztess mindennap arra, hogy Te velünk vagy egyen egyenként mindig. Kérlek így adj békességet, szabadulást és örömöt a világnak és az emberekben. Ámen