Heti Biztatás

Adj Istennek és magadnak 5 percet az életedből! Ez Lélekben Tartó! Olvasd el az Igét és mond el az imádságot.

Jézus tudva, hogy az Atya mindent a kezébe adott, és hogy az Istentől jött, és az Istenhez megy, felkelt a vacsorától, letette felsőruháját, és egy kendőt kötött magára, azután vizet öntött a mosdótálba, és elkezdte a tanítványok lábát mosni és törölni a magára kötött kendővel. (Jn. 13,3-5)

Köszönöm és tudatosítom magamban jelenlétedet, Atyám, így nézek vissza az elmúlt időszakra és így tekintek előre. Amikor átgondolom, milyen voltam, mit tettem, és előre nézek őszinte akarok lenni magamhoz, mert tudom, hogy te az igaz szívet szereted, és elfogadsz olyannak, amilyen vagyok. Atyám, köszönöm, hogy Te nem a fejemet mosod meg, hanem a lábamat, a szívemet, az életemet. Tudom, hogy mindez azért történik mert szeretsz és mert így lehetek otthon a saját életemben is. Atyám, hálás vagyok a mai reggelért, a tavaszi fényekért, jelenléted csodájáért. Köszönöm, hogy ma reggel is Te vártál engem. Köszönöm Jézus a biztatásod és hívásod a reggeli csendességhez. A szívemben visszhangzott, amit mondtál: „Jöjjetek énhozzám, akik megvagytok fáradva és meg vagytok terhelve és én megnyugvást adok.” Jó veled, és így kezdeni ezt a hetet is.  Én is hoztam életem terhét, az előttem levő hét feladatainak a terhét is, és mindezt most leteszem és a Te szívedre helyezem. Kérlek áldd meg ezen a héten is kezeim munkáját, szavaimat, szolgálatomat. Kérlek, így légy a családommal, annak minden tagjával ezen a héten is, küld el nekik is a Szentlelkedet, érintsd meg, és erősítsed, bátorítsad őket minden nap ebben az évben is. Légy a gyülekezetemmel ezzel a kicsiny családommal is, érintsd meg minden egyes tagját a szívén és lelkén, adj növekedést lélekben, hitben, lélekszámban, elköteleződésben.  Áldd meg az óvodánkat, az oda járó gyermekeket a családjaikat és az ott dolgozó pedagógusokat, dadusokat. Emlékeztess mindennap arra, hogy Te velünk vagy egyen egyenként mindig. Kérlek így adj békességet, szabadulást és örömöt a világnak és az emberekben. Ámen