Heti biztatás

Heti Biztatás

Adj Istennek és magadnak 5 percet az életedből! Ez Lélekben Tartó! Olvasd el az Igét és mond el az imádságot.

Békességet hagyok nektek, az én békességemet adom nektek, de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen! (Jn. 14, 27)

Szívem örül benned, Uram. Add, hogy újuljak meg minden nap. Jó veled lenni és veled kezdeni a napot és az egész hetet Atyám! Köszönöm Jézusban való kijelentésed, akinek feljegyzett szavaiban, és cselekedeteiben pontosan megismerhettelek. Köszönöm a Szentlélek ajándékát, akiben megtapasztalhatlak mindennap a világ végezetéig, amikor színről-színre láthatlak és találkozhatom veled. Köszönöm, hogy addig pedig mindennap és perceben alakítod a szívemet és hitemet és a veled való kapcsolatomat. Bár csak minél többen átélnék, hogy mivé alakíthatná őket Isten, ha átadnák neki magukat, és hagynák, hogy az ő kegyelme formálja őket. Megváltoznának az emberi kapcsolatok, megváltozna a világ. Köszönöm Jézusom, hogy kereszthalálod, feltámadásod, mennybemeneteled után itt hagytad a békességedet, ami átélhető, megélhető a veled való kapcsolatból. Úgy teríted ezt ránk, mint egy palástot, ha hagyjuk. Ez a békesség nem a világ békessége, ez a mindennek ellenére való békesség. Köszönöm, ha engedem, hogy rám terítsed, akkor ez a békesség belőlem is kifele fog hatni és a körülöttem lévők életét is békességessé teheti. Ez a békesség a  bennem lakó Szentlélek békessége. Kérlek áldd meg ezen a héten is kezeim munkáját, szavaimat, szolgálatomat. Kérlek, így légy a családommal, annak minden tagjával ezen a héten is, küld el nekik is a Szentlelkedet, érintsd meg, és erősítsed, bátorítsad őket minden nap ebben az évben is. Légy a gyülekezetemmel ezzel a kicsiny családommal is, érintsd meg minden egyes tagját a szívén és lelkén, adj növekedést lélekben, hitben, lélekszámban, elköteleződésben.  Áldd meg az óvodánkat, az oda járó gyermekeket a családjaikat és az ott dolgozó pedagógusokat, dadusokat. Emlékeztess mindennap arra, hogy Te velünk vagy egyen egyenként mindig. Kérlek így adj békességet, szabadulást és örömöt a világnak és az emberekben. Ámen