Heti Biztatás

Adj Istennek és magadnak 5 percet az életedből! Ez Lélekben Tartó! Olvasd el az Igét és mond el az imádságot.

ezt kiáltották: Áldott a király, aki az Úr nevében jön! A mennyben békesség, és dicsőség a magasságban!” (Lk. 19. 38)

Atyám! Köszönöm, hogy Jézusban Te eljöttél és eljössz hozzám ma is, úgy ahogy annak idején Virágvasárnap a Jeruzsálemmel is tetted, vagy azelőtt Zákeussal. Szelíden jössz, hallom a kérésed, hogy bebocsássalak a napjaimba, a perceimbe, az életembe, a hitembe. Adj Szentlelket, hogy a Te erőddel nyissak ajtót előtted és be tudjalak engedni magamhoz. Add meg kérlek, hogy ezen a héten átéljem a szelíd szereteted és hatalmadat is, királyi erődet, mint néhányan akkor Jeruzsálemben. Szeretném ezt a hetet a Te erőteredben, a Te békességedben tölteni. Hálás vagyok, hogy velem járod életem útját, hogy fogod a kezem. Kérlek áldd meg ezt a hetemet is, tedd kezeim munkáját maradandóvá. Add, hogy a te jelenléted világítsa be általam is életem tereit és találkozásaimat is. Kérlek, így légy a családommal, annak minden tagjával ezen a héten is, küld el nekik is a Szentlelkedet, érintsd meg, és erősítsed, bátorítsad őket minden nap ebben az évben is. Légy a gyülekezetemmel ezzel a kicsiny családommal is, érintsd meg minden egyes tagját a szívén és lelkén, adj növekedést lélekben, hitben, lélekszámban, elköteleződésben.  Áldd meg az óvodánkat, az oda járó gyermekeket a családjaikat és az ott dolgozó pedagógusokat, dadusokat. Emlékeztess mindennap arra, hogy Te velünk vagy egyen egyenként mindig. Kérlek így adj békességet, szabadulást és örömöt a világnak és az emberekben. Segíts, hogy ezen a héten erő költözzön a szívünkbe és mi is kiáltani tudjuk: Áldott a király, aki az Úr nevében jön! A mennyben békesség, és dicsőség a magasságban!” Ámen